Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

WYPALANIE WAPIENIA W PIECACH PRZEMYSLOWYCH

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

WYPALANIE WAPIENIA W PIECACH PRZEMYSŁOWYCH Odpowiednio posortowany w kamieniołomie surowiec wapienny w postaci brył i kawałków dowozi się do pieców w celu wypalenia go na wapno. Wypalanie można przeprowadzać w piecach różnych typów rodzajów.
Stos polowy. Najprostszy od dawna znany, a obecnie wycofany, jest stos polowy opalany drewnem, torfem lub węglem. Przygotowanie stosu polowego do wypalenia wapienia ,polega na wykopaniu pochyłego kanału w wyrównanym i ubitym gruncie nie podlegającym nawodnieniu, na którym ustawia się stos w kształcie dużego kopca. Stos składa się z ułożonych na przemian warstw kamienia i paliwa, np. o wysokości warstwy kamienia 25 cm i wysokości warstwy węgla kamiennego 6 cm. Cały kopiec otacza się warstwą kamieni połączonych zaprawą glinową i na zewnątrz wylepia cienką warstwą gliny. U góry stosu pozostawia się szeroki , nie zasklepiony otwór, aby umożliwić wylot gazów spalinowych. Uprzednio wykopujemy w gruncie kanał wypełnia się drewnem, które się podpala, ono zaś zapala paliwo ułożone warstwami w stosie. Wypalanie surowca trwa od kilku do kilkunastu dni. W ten sposób można wypalić jednorazowo 30 -150 ton wapna zależnie od wielkości stosu. Po wypaleniu stos stygnie kilka dni, po czym można przystąpić do jego rozbiórki. Nadmierne zużycie paliwa (wynoszące pomad 50%, licząc na węgiel umowny) dyskwalifikuje ekonomicznie ten prymitywny sposób produkcji. [przypisy: schody zabiegowe projekt, powierzchnia zabudowy, koszt przydomowej oczyszczalni ścieków ]
[hasła pokrewne: ciężar prętów zbrojeniowych, praca puławy olx, wspolczynnik przenikania ciepla ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ciężar prętów zbrojeniowych praca puławy olx wspolczynnik przenikania ciepla