Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Budownictwo i architektura : Architekci AMFORA / Zwarts i Jansma

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Obecnie Amsterdam rozwija się w wykładniczym tempie, a przestrzeń staje się coraz bardziej ograniczona, a ulice stają się coraz bardziej zatłoczone.
Zwarts + Jansma zajęli się potrzebą Amsterdamu, aby opracować sposób na dostosowanie się do rosnącego społeczeństwa, przyjmując koncepcję holenderskiej firmy inżynieryjnej Strukton i pchając ją na nowy poziom.
AMFORA (Alternative MultiFunctionele Ondergrondse Ruimte Amsterdam – alternatywna wielofunkcyjna przestrzeń podziemna Amsterdam) to sieć prawie 50 km tuneli, które zostaną zbudowane pod kanałami w centrum miasta, aby zapewnić miejsce do parkowania oraz obiektów sportowych i rekreacyjnych.
Więcej o AMFORA po przerwie.
Plan jest intensywnie dyskutowany w Amsterdamie, a władze miasta już zasygnalizowały zainteresowanie.
Gdyby plan został zrealizowany, mieszkańcy i goście dotarliby do Amsterdamu spod ziemi.
W tym wielopiętrowym systemie tunelowym przestrzeń zawierałaby kina, supermarkety, baseny i inne obiekty sportowe, utrzymując przy życiu miasto podziemne.
W przypadku samochodów, po opuszczeniu obwodnicy Amsterdamu A10 cały ruch samochodowy byłby kierowany poniżej poziomu ulicy.
Pod względem efektywności energetycznej, AMFORA jest neutralny pod względem emisji CO2, a energia do ogrzewania zapewnia pompy ciepła, a nadwyżka energii służy do kontroli temperatury w budynkach nad ziemią.
Jakość powietrza ulegnie poprawie, ponieważ spaliny będą filtrowane przy użyciu najnowocześniejszej technologii, tak że cząstki stałe i inne szkodliwe substancje nie będą już docierały do atmosfery.
Projekt jest we współpracy z Okra landschapsarchitecten, Delfttech Przeczytaj więcej o AMFORA tutaj.
[przypisy: Falvit, jak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło, trzy metry nad niebem cda ]
[podobne: trzy metry nad niebem cda, dolomit nawóz, komody allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dolomit nawóz komody allegro trzy metry nad niebem cda