Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Architektura 21szego wieku : Wywiady AD: Mikkel Frost / CEBRA

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Śledziłem CEBRA od jakiegoś czasu i kiedy zauważyłem, że Mikkel Frost (jeden z partnerów) miał wygłosić wykład w CIP Talks, w końcu zobaczyłem okazję, aby przeprowadzić z nim wywiad, aby lepiej zrozumieć styl CEBRA .
Jego prezentacja była wybuchowa.
Mikkel był tak zaangażowany w swoją pracę, zawsze szukając nowych formuł w każdym projekcie, ale zachowując unikalny dotyk.
jak cebra: zawsze taka sama, ale zawsze inna.
Dwa z projektów (które przedstawię tutaj później), na które zwróciłem moją uwagę, to Iceberg (), projekt realizowany z JDS, SeARCH i Louis Paillard, na których zasady rynkowe dyktowały inny rodzaj projektu, ale architekci byli na tyle sprytni, aby wykręcić i zaproponować dobre rozwiązania: optymalną orientację, zapewniającą widoki na morze, nawet w budynkach w tylnym rzędzie, różne rozmiary jednostek, aby mieszać różne osoby, by wspólnie żyć razem.
projekt wygranej wygranej zarówno dla klienta, rynku, jak i dla użytkowników końcowych.
Drugim projektem, który zwrócił moją uwagę, było Design Kindergarten, zrównoważona szkoła, w którą bardzo zaangażowali się architekci, i zamiast robić projekt zgodnie z pewnymi ustalonymi wymaganiami, mieli okazję zaproponować kilka rzeczy, które miałyby wpływ na edukacja dzieci.
Ale powrót do CEBRA: Firma została założona w 2001 roku przez Mikkela Frosta, Carstena Primdahla i Kolję Nielsen, wszystkich absolwentów Szkoły Architektury w Aarhus.
Przez ostatnie dziewięć lat praktyka ta przyniosła wiele projektów dla młodego biura, co widać na naszych poprzednich funkcjach i na ich stronie internetowej.
W 2006 roku CEBRA otrzymała Złotego Lwa na Biennale w Wenecji za swój projekt Co-evolution (link do pliku flash), który został później wystawiony w Sao Paulo, Pekinie, Manchesterze i Kopenhadze.
W 2008 CEBRA uczestniczyła również w Biennale, ale była kuratorką duńskiego pawilonu.
Również w 2008 roku firma otrzymała najważniejszą nagrodę architektoniczną w Skandynawii, nagrodę Nykredits Architecture Award.
Architektura to zawód pasji, a ci, którzy są w stanie przekazywać to poprzez swoje projekty i przemówienia, robią to dobrze, tak jak czuję CEBRA.
I jestem pewien, że zobaczymy coraz więcej projektów pochodzących z tej duńskiej firmy.
[podobne: przydomowe oczyszczalnie, pionowa maszyna pakująca, jak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło ]
[hasła pokrewne: tbs krakow, drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, furby boom allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: drzwi wejściowe do mieszkania w bloku furby boom allegro tbs krakow