Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Czynnosci zwiazane z prowadzeniem wypalania wapienia w piecu Hoffmana

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2019

Czynności związane z prowadzeniem wypalania wapienia w piecu Hoffmana (podano niżej). Załadowanie wapienia do pieca na zasadzie cofania się przed ogniem i zakładanie papieru szybrowego na całej powierzchni przekroju każdej zapełnionej komory. Załadowanie wapienie do wypalania wymaga dużej umiejętności ,i dokładności wykonania: od tego w dużej mierze zależy jakość otrzymanego wapna i ekonomika wypalania. Zagadnienie to polega na pozostawianiu pustych kanalików ciągowych i otworów do przedostawania się węgla do spodu (tła pieca). W zależności od liczby otworów (czeluści) zasypowych w sklepieniu pieca (bywają 3, 4 i 5) układa się kamień na spodzie pieca, w ten sposób, żeby powstała taka sama liczba biegnących nieprzerwanie wzdłuż tunelu kanalików ciągowych wysokości około 60 –:– 80 cm i szerokości 20 –:– 30 cm. Kanalikami tymi kieruje się głównie strumienie gazów spamowych w przód dla podgrzania surowca. Po załadowaniu kamienia w komorze do wysokości kanalików ciągowych, wstawia się (przed dalszym wypełnieniem komory) do każdej czeluści zasypowej w sklepieniu pieca drągi drewniane zwisające w jednym rządku poniżej kanalików ciągowych, w następnym rządku nieco powyżej kanalików ciągowych i w następnym z kolei do 1/3 wysokości komory. W czwartym rządku ponownie zwisają poniżej kanalików ciągowych itd. Po założeniu drągów w dalszym ciągu układa się surowiec aż do całkowitego wypełnienia komory, po czym drągi wyjmuje się przez otwory zasypowe i uzyskuje się w ten sposób wolne czeluście, w które zasypujemy węgiel. Wstawienie drągów do różnych głębokości umożliwia równomierne zasilanie paliwem pieca oraz oszczędzenie węgla.
Wydłużanie ciągu gazów spalinowych przez zamknięcie zaworu znajdującego się najbliżej strefy ogniowej i otwarcie następnego najdalej otwartym zaworem w kierunku nowo ustawionego wapienia w tunelu pieca. [patrz też: schody zabiegowe projekt, powierzchnia zabudowy, koszt przydomowej oczyszczalni ścieków ]
[patrz też: olx starogard gdański, karambit allegro, jak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło karambit allegro olx starogard gdański