Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Architektura i nowoczesne budownictwo – Biennale w Wenecji 2012: Vitorio Magnano Lampugnani

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Plan zagospodarowania przedstawiony przez Vittorio Magnano Lampugnani na 13.
Międzynarodowej Wystawie Architektury dotyczy prywatnej firmy, mimo że działa w skali miasta.
Zaprojektowany dla szwajcarskiej firmy farmaceutycznej i biotechnologicznej Novartis, wymagał zrównoważonej reakcji na potrzeby przemysłu, handlu i interakcji międzyludzkiej, a także racjonalizacji strony, która rozwijała się, nieplanowana, przez sto lat.
Plan wymagał również znalezienia wspólnej płaszczyzny pomiędzy podejściami wielu praktyk architektonicznych z całego świata: poszczególne budynki będą projektowane i budowane przez architektów, takich jak Peter Märkli, Diener & Diener, SANAA i David Chipperfield.
Wizja Lampugnani przedstawiona jest tutaj w formie wielkoskalowego modelu, który pozwala odwiedzającym docenić jego skalę, złożoność i staranną równowagę.
Projekt rozpoczął się pod koniec 2000 roku, kiedy firma Novartis planowała przeprowadzić fundamentalną restrukturyzację architektoniczną rozległego zakładu w Bazylei-St.
Johann, między Elsässerstrasse, Voltastrasse, granicą narodową i Renem.
Na terenie znajdował się prosty, elegancki budynek administracyjny Eckenstein & Kelterborn z Bazylei i Brodbeck & Bony of Liestal, który stopniowo był otoczony przez lata przez dość przypadkowe gromadzenie budynków o różnych zastosowaniach, wysokościach i podpisach.
.
Nico Saieh Zdecydowano, że plan główny skupi się na komunikacji jako jej centralnym aspekcie.
Projekt został opracowany zgodnie z modelem miasta preindustrialnego.
to jest miejsce przystosowane całkowicie do ludzi zamiast do wagonów, tramwajów lub samochodów i miejsce, w którym ludzie mogliby się cieszyć spotkaniami i rozmową.
Powstały projekt.
która będzie stopniowo osiągać cel przez następne trzydzieści lat.
wykorzystuje ustalone zasady relacji między architekturą a zachowaniem człowieka, przeobrażając je w nowoczesną formę i za bramami: kampus korporacyjny przypominający miasto, ale oddzielony od otaczającego go miejskiego kontekstu.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[przypisy: hologramy els, schody zabiegowe projekt, tynk mineralny kolory ]
[więcej w: tbs krakow, drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, furby boom allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: drzwi wejściowe do mieszkania w bloku furby boom allegro tbs krakow