Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Architektura 21szego wieku : SO-IL wygrywa konkurs PS1

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

SO-IL Od 2000 roku MoMA i PS1 prowadzą konkurs w ramach programu Young Architects, zapraszając każdego roku grupę nowych architektów do eksperymentowania z nowymi kształtami i materiałami, co powoduje letnią instalację na PS1.
Z tego konkursu wyłoniły się interesujące projekty, takie jak Farma Publiczna (PF1) w ramach Work AC w 2008 r.
I Afterparty w MOS w zeszłym roku.
A dziś ogłoszono zwycięską propozycję na rok 2010: Pole Dance z siedzibą w Brooklynie SO-IL (Solid Objectives Idenburg Liu), praktyka prowadzona przez Floriana Idenburga i Jinga Liu.
.
SO-IL Stworzone jako środowisko partycypacyjne, które zmienia relację pojęciową między ludzkością a strukturą, Pole Dance jest połączonym systemem biegunów i bungee, których równowaga jest otwarta na ludzkie działanie i czynniki środowiskowe.
W całym dziedzińcu grupy słupów o wysokości 25 stóp na 12-cio metrowych siatkach połączone sznurkami bungee, których elastyczność spowoduje łagodne kołysanie się drążków, tworząc równomierne falowanie w całym dziedzińcu.
Aby wytłumaczyć to jednemu z moich przyjaciół, użyłem tkaniny i kilku ostrych ołówków (więc przyklejają się do tkaniny, a gumka z tyłu przykleja się do stołu) i zaczęliśmy ją przenosić.
Jestem prawie pewien, że zbudowana instalacja będzie bardzo przyjemna do odwiedzenia.
Jak widać na renderingu, sieć faluje wokół i dotyka ziemi przy basenie w środku, z kilkoma dziurami, które pozwalają przejść obok.
SO-IL współpracował z Buro Happold dla tej struktury, a Sciame dla analizy kosztów, aby utrzymać instalację na budżecie 85 000 USD.
Po przerwie kolejne zdjęcia i film z wygranej propozycji SO-IL.
.
[przypisy: przeszczep chondrocytów, dolomit nawóz, kostka brukowa libet ]
[przypisy: trzy metry nad niebem cda, dolomit nawóz, komody allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dolomit nawóz komody allegro trzy metry nad niebem cda