Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Architektura 21szego wieku : SEED, nowe rozwiązanie mieszkaniowe dla regionu Karaibów

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Haiti Projekt architektoniczny Uniwersytetu Clemson prowadzony przez Douga Heckera, Pernille Christensen i Martha Skinner analizuje wykorzystanie kontenerów transportowych jako mieszkania w sytuacjach katastrofy w regionie Karaibów.
Projekt o nazwie SEED został wykonany w zeszłym roku i został zaprojektowany specjalnie dla krajów stojących w obliczu huraganów.
Niemniej jednak kontenery mogą być również wykorzystywane w innych tragicznych okolicznościach, takich jak straszne trzęsienie ziemi na Haiti (które również było uwzględnione w projekcie).
Zobacz więcej o projekcie, zdjęciach i filmach po przerwie.
Wykorzystując istniejącą nadwyżkę kontenerów transportowych i współpracując z partnerami branżowymi, w tym Container-it, Intermodal Steel Building Units Association, Sargent Metals i Tri-County Technical, projektanci Clemson University z Departamentu Architektury i Wydziału Architektury Krajobrazu badają i rozwijają przystępne cenowo rozwiązanie mieszkaniowe dla regionu Karaibów.
Państwa karaibskie z natury importują więcej towarów niż eksportują, generując stałą nadwyżkę kontenerów transportowych.
Kontenery transportowe są zaprojektowane do przewozu dużych ilości ładunków i wytrzymywania ekstremalnych warunków pogodowych, czyniąc je logicznym elementem obudowy.
Całkowicie skonstruowany ze stali i wzmocniony ośmioma narożnymi połączeniami momentowymi i ściankami ze stali falistej a 40.
Kontener transportowy może wynosić 67 200 funtów i wytrzymać przewrócenie po wystawieniu na wiatr do 140 mph.
Bez modyfikacji a 40.
Kontener transportowy ma 304 stóp kwadratowych powierzchni podłogi i eliminuje problemy związane z owadami, ogniem i huraganami.
Z modyfikacją 40.
Kontener może być bezpiecznym, wygodnym i przyjaznym dla środowiska domem dla wielu lokalnych mieszkańców, którzy w przeciwnym razie mieliby mniej.
Projektując proces, a nie wynik, zespół zdecydowanie wybrał materiał siewny i jego propagację symbiotyczną jako analog.
Opierając się na czasie i biorąc pod uwagę logistykę, początkowy projekt pojawił się jako system rozwiązań opartych na zdarzeniach, które mogą zapewnić natychmiastowe zakwaterowanie po huraganie lub klęskach żywiołowych.
lokalna interwencja i materiały, które ostatecznie przekształcają się w trwałe i inwestycyjne z lokalną tożsamością.
Wykorzystując lokalne umiejętności, siłę roboczą i materiały, ostateczny projekt jest dynamiczny i opiera się na symbiotycznych relacjach z lokalnymi kulturami.
Ostatecznie wszechobecny pojemnik jest osadzony i wykonany na stałe, zapewniając inwestycję, która może z czasem docenić.
[przypisy: drzwi platinum design, gablota ogłoszeniowa, wysokość schodów zewnętrznych ]
[patrz też: olx busko, olx przasnysz, koszt przydomowej oczyszczalni ścieków ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: koszt przydomowej oczyszczalni ścieków olx busko olx przasnysz