Oczyszczalnia ścieków i szamba
Budowanie eko domu oraz jego zalety

Architektura 21szego wieku : Bug Dome / WEAK!

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Zainspirowany owadami, Bug Dome to niewielki obszar chroniony, wykorzystywany podczas Biennale SZHK do podziemnych kapel, czytania poezji i dyskusji, a po Biennale jako nieoficjalne miejsce zbiórki nielegalnych pracowników z chińskiej wsi.
Zbudowany na pustkowiu zrujnowanego placu budowy pomiędzy ratuszem w Shenzhen i nielegalnym obozem robotniczym, struktura ma na celu ujawnienie połączenia, które dzielimy z naturą:.
Na dużą skalę, jeśli nauczymy się rozumieć związek, co setki z milionów rąk, które teraz migrują z wiejskich Chin do nowoczesnych miast, mogą je przywieźć, możemy zrujnować przemysłowe miasto.
Być może uda nam się uczynić z miasta część natury.
Proces projektowania był bolesny.
Wszyscy zgrywaliśmy projekt we wszystkich trzech kierunkach, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy, a projekt stał się szefem i nauczyliśmy się słuchać.
Architektura daje polecenia i architektom słuchać ,.
wyjaśnił Marco Casagrande, Hsieh Ying-chun i Roan Ching-yueh, którzy tworzą SłABĘ! Budynek został wykonany z bambusa i został przystosowany do warunków specyficznych dla miejsca.
Wewnątrz kokonu, słaby odwrót dla współczesnego człowieka, by uciec przed siłą wybuchającej urbanistyki ., mały obszar pozwala ludziom się spotkać, a przestrzeń do dzielenia się ogniem jest również zapewniona.
.
Co przychodzi do kontroli architektonicznej, musimy zrezygnować, aby natura wkroczyła i dla ludzkiej natury jako części natury.
Kompletny zestaw zdjęć można znaleźć tutaj.
2009 Shenzhen i Hong Kong Bi-City Biennale of Urbanism / Architecture Architekci: Hsieh Ying-chun .
Marco Casagrande .
Roan Ching-yueh .
Prace budowlane: Chen, Jiang Zhou, Leo Cheng, Marco Casagrande, Nikita Wu, Shao Lei, Wei Jia-kuan, Wei Jing-Ke Asystent projektu: Frank Chen Lokalna wiedza: Wei Jia-kuan Wei Jing-Ke Lokalizacja: Shenzhen, Chiny Lokalizacja: powierzchnia odpadów 3000 m2, zrujnowany teren budowy Powierzchnia zabudowy: 120 m2 Materiały: bambus, drewno, żwir, beton z recyklingu Ukończono: 2009
[patrz też: trzy metry nad niebem cda, kostka brukowa libet, przeszczep chondrocytów ]
[przypisy: trzy metry nad niebem cda, dolomit nawóz, komody allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dolomit nawóz komody allegro trzy metry nad niebem cda